Trening og friluftsliv Svalbard

Bli sterk både fysisk og mentalt, så du er klar for å oppleve Svalbard!

søk nå
søk nå

Høsten er en fin tid for å bygge styrke og utholdenhet til å kunne komme oss på turer og teste ut aktiviteter som frister. Kanskje på tide å sette deg et mål og få struktur i hverdagen?

Når vi trener kan dette gjerne være i naturen, dekktrening slår aldri feil! Eller hva med å teste isbading?

Noen ganger pusher vi grensene og er klar for nye utfordringer, andre ganger tar vi oss tid til å bare være i naturen – tåle stillheten og tømme hodet.

Drømmer du om å oppleve Svalbard på sitt beste?

Kanskje dette er året du tester ut en ny friluftsaktivitet? Hva med å padle, eller bevege deg på eller under en isbre?

På høsten tar vi gjerne beina fatt, eller kanskje vi setter oss på sykkelen. Du vil være med å velge ut turer og aktiviteter.

Vi er i aktivitet, trener og jobber inn gode rutiner med fokus på helse.

I løpet av skoleåret vil du komme tett på Svalbards fasinerende dyreliv, oppleve det spektakulære nordlyset, og lære viktige ferdigheter som gjør deg trygg på tur. Uansett hva vi gjør fokuserer vi på sikkerhet. 

Du må regne med å bli utfordret, vi må jo ut av komfortsonen inne i mellom! Du kommer til å kjenne på usikkerhet, men du kommer også til å oppleve mye mestring sammen med de andre. Det er utrolig hva vi kan få til sammen!

Ekte Svalbardvinter betyr snø og vi kan teste både truge- og skiføret. Kanskje det frister å suse innover dalen bak et hundespann? Kanskje det frister med en  snøskutertur?

Når turen er over, drar vi tilbake til skolen.

Bare så det er sagt, det kan bli sent – og det er ikke sikkert vi rekker middagen hver dag.

Når midnattsolen skinner glemmer vi fort klokka. Det er uansett godt å krype opp i senga etter en dagen er over.

Lærer

Spørsmål til skolen?
Send epost